Historie

Historie firmy

Sídlo firmy Knappe     Pekařství – Cukrářství Knappe, dříve známé jako Otická pekárna, datuje své počátky od roku 1992, kdy přebírá krachující pekárnu v pronajatých prostorách v Oticích.     V roce 1994 je zakoupen vlastní objekt, taktéž v Oticích, který po přestavbě a dostavbě slouží výrobě až do roku 2011.
     V témže roce se zahajuje výstavba nového objektu na tzv. zelené louce - 1.11.2011 se spouští výroba v novém výrobním závodě v Opavě. Při použité současné nejmodernější technologie pro zachování řemeslného charakteru výroby, se zde ve třísměnném provoze vyrábí cca 250 druhů pekařských a cukrářských výrobků.
    Neustálý vývoj nových výrobků ve vlastní zkušební pekárně, která je součástí objektu, nám otevřel pohled do problematiky výroby bezlepkových výrobků, a tudíž ke konci roku 2013 započala rekonstrukce toho času nevyužité budovy bývalé pekárny v Oticích.
    Do této budovy bylo nainstalováno nové technologické zařízení – upravené pro potřeby bezlepkové výroby a v dubnu 2014 byl spuštěn provoz této speciální výroby.